Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України

Державне підприємство "Харківський регіональний
науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"

UA RU EN
 

Протидія корупції

Важливим напрямком в діяльності Державного підприємства "Харківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" є запобігання проявам корупції. Принципи прозорості, публічності, ефективності в роботі підприємства є одними з головних напрямків боротьби з корупцією та попередження корупційних проявів.
Антикорупційна програма встановлює комплекс правил, стандартів, процедур щодо виявлення, протидії та запобігання корупції підприємства. Антикорупційна програма ДП "Харківстандартметрологія" затверджена наказом генерального директора, знаходиться у відкритому доступі для працівників  підприємства та інших осіб шляхом публікації її тексту на офіційному веб-сайті підприємства.
У ДП "Харківстандартметрологія" заходи, визначені антикорупційною програмою, реалізує провідний уповноважений з антикорупційної діяльності.

Повідомити про факти порушення антикорупційної програми ДП "Харківстандартметрологія" та факти, що мають ознаки корупційних правопорушень у роботі працівників підприємства можна за номером телефону: (057) 756-37-95, на е-mail: antikor@mtl.kharkov.ua
або за адресою: вулиця Мироносицька, 36, кабінет 306, м. Харків
Форма  заяви
        
Інформація щодо каналів повідомлення про факти порушення вимог антикорупційного законодавства в ДП «Харківстандартметрологія» викривачами

Перелік основних актів антикорупційного законодавства:
 
  • Закон України від 14.10.2014 № 1700 "Про запобігання корупції";
  • Закон України від 14.10.2014 № 1698 "Про Національне антикорупційне бюро України";
  • Закон України від 14.10.2014 № 1699 "Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на  2014-2017 роки";
  • Постанова КМУ від 29.04.2015 № 265 "Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики України (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки".
 
КОДЕКСИ
  • Кримінальний кодекс України;
  • Кодекс України про адміністративні правопорушення
  • Кодекс законів про працю України
 
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
 
За ініціативою ООН 9 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією (International Day Against Corruption). У цей день у 2003 році в мексиканському місті Меріда на Політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю ООН 1 листопада 2003 року,і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності як міжнародний правовий документ, обов'язковий до виконання її сторонами.
Спеціальний представник Генерального секретаря ООН Ханс Кореллі, оголосивши про рішення заснувати Міжнародний день боротьби з корупцією, закликав представників більш ніж 100 країн, які зібралися на конференцію, підписати Конвенцію. Вона повинна стати важливим інструментом міжнародного права для протидії корупції, «що завдає шкоди розвитку країн і представляє загрозу демократії і режиму правової держави».
Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року.
Документ зобов'язує країни, які підписали його, відповідати перед законом. Держави, що підписали даний документ, повинні оголосити кримінальним злочином хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів. Відповідно до одного з положень Конвенції, необхідно повертати кошти в ту країну, звідки вони надійшли в результаті корупції.
Конвенція 2003 року – перший документ такого роду. Він особливо важливий для країн, де корумпованість усіх структур наносить шкоду національному добробуту.
В Україні основні засади запобігання та протидії корупції регулюються Законом «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700.
Цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Відповідно до Закону корупція – використання особою наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей з метою:
  • одержання неправомірної вигоди;
  • прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб;
  • обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей.
«Мрія» корупціонера – отримати незаконний прибуток, пов’язаний з використанням владних повноважень. Корупція – це безконтрольне, приховане особисте збагачення окремих чиновників за рахунок громади та держави.
Корупція – використання деякими горе-посадовцями наданих їм повноважень для досягнення особистих корисливих цілей, тобто всупереч вимогам чинного законодавства.
Раніше у суспільстві активно використовувався термін "хабар", однак після змін до законодавчих актів його було замінено на більш ширше поняття "неправомірна вигода", що означає грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.

Роз'яснення НАЗК

Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб

Антикорупційна програма ДП "Харківстандартметрологія" 2016 р.

Антикорупційна програма ДП "Харківстандартметрологія" 2018 р.

Антикорупційна програма ДП "Харківстандартметрологія" 2019 р.

Антикорупційна програма ДП "Харківстандартметрологія" 2020-2022 рр.


Інформація щодо повідомлення про факти порушення вимог Антикорупційної програми в ДП "Харківстандартметрологія".

Документы ДП «Харківстандартметрологія» щодо антикорупції 
за посиланням!

01 січня 2020 року набув чинності Закон «Про внесення змін до закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції». Національне агентство підготувало відповіді на запитання про викривачів корупції, гарантії захисту їх трудових прав та умови отримання винагороди викривачем.  Читати повністю "Викривачам корупції".

З метою виконання вимог антикорупційного законодавства ДП «Харківстандартметрологія» нагадує про обов’язкове подання декларацій за 2019 рік до НАЗК

Лист Мінекономіки від 27.02.2020 року №56-19/13115-08

Роз'яснення щодо заповнення декларацій

У липні 2020 року для працівників підприємства та з метою виконання вимог Плану заходів щодо запобігання та протидії корупції в ДП "Харківстандартметрологія" пройшов навчальний захід (лекція) на тему "Запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушенням". Правовий матеріал лекції додається
 

Пам’ятки
 
ПАМ`ЯТКА ЩОДО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО СУТТЄВІ ЗМІНИ У МАЙНОВОМУ СТАНІ СУБ`ЄКТА ДЕКЛАРУВАННЯ. Читати

Пам`ятка працівникам ДП «Харківстандартметрологія» щодо врегулювання та запобігання конфлікту інтересів.  Читати

ПАМ`ЯТКА щодо норм професійної етики, обов`язки і заборони для працівників ДП «Харківстандартметрологія». Читати

ПАМ`ЯТКА обмеження щодо підтримки ДП «Харківстандартметрологія» політичних партій, здійснення благодійної діяльності. Читати

ПАМ`ЯТКА «Відповідальність за вчинення корупційних та пов`язаних з корупцією правопорушень». Читати

ПАМ`ЯТКА працівникам ДП «Харківстандартметрологія» про обмеженя щодо отримання подарунків. Читати

ПАМ`ЯТКА працівникам ДП «Харківстандартметрологія» про обмеження, заборону, встановлених Законом України «Про запобігання корупції». Читати

ПАМ`ЯТКА "Викривач: правовий статус, права, гарантії захисту викривача, отримання вткривачем безоплатно вторинної правової допомоги" Читати

ПАМ`ЯТКА "Що до розгляду повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень ЗаконуУкраїни "Про запобігання корупції" Читати