Мінекономрозвитку України
Державне підприємство "Харківський регіональний
науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"

UA RU EN
 

Оголошення

09.02.2012 Назад

ДП «Харківстандартметрологія» пропонує лічильник води з контролем температури

Одним із шляхів енергозбереження є встановлення приладів обліку холодної та гарячої води. Звичайно, самі лічильники нічого не заощаджують, вони просто підраховують, скільки води споживається. Однак навіть лише факт їхнього встановлення стимулює до економії води та впорядковує товарно-грошові відносини в суспільстві.
Сьогодні у більшої частини населення, промислових підприємств і організацій України вже встановлені лічильники для обліку холодної та гарячої води. Однак вони переважно фіксують лише кількість води, що проходить через них без огляду на її температуру. А кожний міський житель, чи то службовець, чи робітник, знає, що вода в гарячих трубопроводах не завжди має температуру вище 40ºС.
Відповідно до постанов Кабінету міністрів України № 630 від 21.07.2005 р. і № 151 від 17.02.2010 р., послуга централізованого гарячого водопостачання повинна оплачуватися залежно від температури води, що надходить у приміщення. Якщо температура гарячої води:
- менше 40º С - послуга з підігріву води наданою не вважається, тобто за неї платити не потрібно;
-  у межах від 40º С до 44º С - послуга сплачується на 70 %;
-  у межах від 45º С до 49º С - ураховується 90 % послуги;
-  дорівнює 50º С і вище - ураховується 100 % послуги, платити за підігрів потрібно повністю.
Завдання наближення оплати за спожиту гарячу воду до більш реальних показників вирішили фахівці виробничо-технічного центру (ВТЦ) «Прилад» – філії ДП «Харківстандартметрологія». Ними налагоджене серійне виробництво в Харкові одного з перших в Україні побутових приладів обліку, що контролює не тільки кількість, але і якість підігріву гарячої води, – лічильника води чотирьохтарифного електронного ЛВ-4Т.
Лічильник призначений для вимірювання витрат холодної питної та гарячої води в системах водопостачання, а також температури води в системі гарячого водопостачання з подальшою корекцією обсягу гарячої води залежно від її температури. Його можна використовувати для обліку, у тому числі й комерційного, спожитої гарячої та холодної води в комунально-побутовій і промисловій сферах.
Лічильник через певні проміжки часу вимірює температуру води, що проходить через нього, вносить дані до своєї електронної пам'яті та за запитом власника сповіщає його, скільки і якої води було витрачено. Споживачу залишається лише повідомити комунальному підприємству зафіксовані лічильником дані, за якими і буде нараховуватися оплата.
Таким чином, тепер кожний споживач має можливість не платити за послугу з підігріву води, що йому не була надана, якщо встановить у своєму приміщенні лічильник ЛВ-4Т виробництва ВТЦ «Прилад» ДП «Харківстандартметрологія».
 
Докладніше ознайомитися з лічильником ЛВ-4Т та замовити його придбання та встановлення можна на сайті інтернет-магазину ДП «Харківстандартметрологія».