Мінекономрозвитку України
Державне підприємство "Харківський регіональний
науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"

UA RU EN
 

Оголошення

16.04.2015 Назад

Тепловізійна діагностика - ефективний метод економії тепла

За оцінками фахівців, ефективна тепловізійна діагностика будинку забезпечує зниження енергоспоживання приблизно на 15-30%.
                   
 У сучасному світі при постійному зростанні цін на енергоносії особливо гостро виникає питання про скорочення витрат на опалення будинків. Але щоб зберегти тепло в будинку, потрібно знати, де ми його втрачаємо.
У сучасному будівництві застосовується усе більше нових матеріалів і технологій, які дозволяють архітекторам і дизайнерам втілювати в життя найвишуканіші ідеї, а будівельникам зводити об'єкти в дуже стислий термін. На жаль, не всі матеріали, що застосовуються в будівництві, мають високі теплоізолюючі властивості. Багато проектувальників не думають про енергозбереження, а дуже часто низька якість будівельних робіт і порушення технології може зробити будинок не придатним для житла.
Як перевірити якість робіт на стадії будівництва або уникнути придбання «холодного будинку»? Найбільш ефективним технічним рішенням даної проблеми є тепловізійна діагностика.
Державне підприємство «Харківстандартметрологія» надає послуги енергоаудиту, тепловізійного обстеження будівель, споруд, електрообладнання, опалювальних систем.
– Застосування термографії на практиці підтвердило свою ефективність і доцільність як оптимального «інструмента», що дозволяє виявити потенційно слабкі ділянки конструкцій без порушення їх цілісності, – відзначає директор ДП «Харківстандартметрологія» Володимир Величко.
Тепловізійний контроль на етапі будівництва або капітального ремонту, до початку опоряджувальних робіт, вчасно виявить дефекти в паро- і теплоізоляції, перевірить якість монтажу вікон і дверей.
При купівлі вже готового будинку або квартири, обстеження тепловізором захистить від невигідної угоди або дозволить на підставі технічного звіту вимагати знижку на суму додаткових витрат.
При неправильно встановлених дверях і вікнах існує ризик проникнення холодного повітря усередину або витоку теплого повітря із приміщення в зимовий час. Це призводить до протягів, утворення конденсату та згодом – цвілі, пересушуванню повітря, втратам тепла через системи вентиляції і як наслідок – високим енерговитратам.
При використанні електроустановок і систем електропостачання в результаті проведення монтажу, ремонту або через фактичну втому матеріалу від часу можлива поява прихованих дефектів, а також перевантажень ліній електропостачання та засобів захисту ліній. Тепловізійна діагностика допоможе виявити подібні дефекти. Крім цього, визначаються місця прокладки труб або електричних нагрівачів у підлогах, що обігріваються, несправності систем опалення, недоробки в розведенні опалювальної системи, засміченість і наявність повітряних пробок труб, батарей, несправності електропроводки, димарів тощо.
Тепловізійна діагностика обладнання має свою специфіку й у кожному конкретному випадку, може проводитися фахівцями, що працюють у даному напрямку. Тому при обстеженні технологічного обладнання ДП «Харківстандартметрологія» готове запропонувати експрес-діагностику, коли оцінка результатів проводиться самостійно власником обладнання.
Види тепловізійного обстеження:

  • Комплексне обстеження котеджів, будинків і квартир,
  • Комплексне обстеження будівель і споруд,
  • Діагностика якості монтажу віконних конструкцій,
  • Діагностика ділянок системи опалення,
  • Діагностика електрообладнання та кабельного господарства,
  • Діагностика теплотрас,
  • Діагностика тепломеханічного обладнання,
  • Діагностика футерування димових труб,
  • Діагностика огороджувальних конструкцій будівель,
  • Інше

Для розрахунку вартості і термінів виконання робіт можете звертатися за тел.: (057) 758-12-34, 050 400 50 84, 390@mtl.kharkov.ua, або за адресою: м Харків, вул. Мироносицька, 40, кім. 206.