Мінекономрозвитку України
Державне підприємство "Харківський регіональний
науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"

UA RU EN
 

Оголошення

07.12.2013 Назад

Що потрібно знати експортерам про вимоги Митного союзу

Станом на листопад 2013 року набули чинності 34 технічні регламенти Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. У зв’язку з цим українським виробникам, орієнтованим на експорт продукції до країн-членів Митного союзу, необхідно дотримуватись вимог технічних регламентів зазначеної регіональної організації. 
Тепер українські виробники та постачальники, щоб вийти на ринок країн-членів Митного союзу (Росії, Білорусі та Казахстану), мають подбати про відповідність своєї продукції тим вимогам, які встановлені до неї новими технічними регламентами. 
Технічні регламенти Митного союзу вже діють у сферах залізничного транспорту та інфраструктури, безпеки харчових продуктів, продукції для дітей та підлітків, іграшок, парфюмерно-косметичних виробів, меблевої продукції, колісних транспортних засобів, тракторів тощо. 
Перелік та повні тексти технічних регламентів можна знайти на сайті Митного союзу – www.tsouz.ru (розділ «База данных», підрозділ «Разработка технических регламентов»). 
На цьому ж сайті розміщено Перелік органів із сертифікації та оцінки (підтвердження) відповідності, включених до Єдиного реєстру органів з сертифікації та випробувальних лабораторій Митного союзу (www.tsouz.ru, розділ «База данных», підрозділ «Надзор и контроль за безопасностью товаров (продукции)»).
Розробка технічних регламентів Митного союзу здійснюється відповідно до «Положення про порядок розробки, прийняття, внесення змін та скасування технічного регламенту Митного союзу», пункт 9 якого передбачає участь зацікавлених 
осіб третіх країн у громадському обговоренні проекту технічного регламенту Митного союзу. 
Тому в разі зацікавленості українські виробники можуть безпосередньо брати участь у громадських обговореннях проектів технічних регламентів Митного союзу та направляти пропозиції на адресу Євразійської економічної комісії: 119121, м. Москва, 
Смоленський бульвар, 3/5, будівля 1. 
Орган з оцінки відповідності ДП «Харківстандартметрологія» готовий надати виробникам та постачальникам регіону необхідні консультації щодо дотримання вимог технічних регламентів країн-членів Митного союзу.