Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України

Державне підприємство "Харківський регіональний
науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"

UA RU EN
 

Основна діяльність

Повірка засобів вимірювальної техніки (ЗВТ)

Відповідно до статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 р. № 1314-VII законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки (ЗВТ), що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.


Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 р. № 374.

Порядок проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затверджений наказом Мінекономрозвитку України від 08.02.2016 р. № 193 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.02.2016 р. за № 278/28408.

Періодична повірка ЗВТ проводиться метрологічними підрозділами відповідно до письмового звернення замовника.
Форми заявок на проведення повірки в ДП "Харківстандартметрологія" заявники можуть скачати за посиланнями:
1. Форма заявки на проведення повірки (для фізичної особи)
2. Форма заявки на проведення повірки (для юридичної особи)

Заявники можуть скласти графіки проведення періодичної повірки ЗВТ на відповідний рік за формою, яку можливо скачати за посиланням: форма Графіку проведення періодичної повірки  законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки.


Звертаємо увагу заявників метрологічних послуг на зміну порядку погодження графіків повірки засобів вимірювальної техніки в ДП "Харківстандартметрологія": інформаційний лист щодо змін у законодавстві з метрології.

Новий порядок погодження графіків передбачає взаємодію із заявником в електронному вигляді шляхом листування електронною поштою.

Ознайомитись з новим порядком погодження графіків Ви можете за цими посиланнями:
Алгоритм погодження графіків повірки засобів вимірювальної техніки в ДП "Харківстандартметрологія";
Форма графіка на повірку;
Вказівки щодо оформлення графіків на повірку;
Зразок оформлення графіка на повірку.

Інформацію про зв'язок між класифікацією засобів вимірювальної техніки за МИ 2222-92 "ГСИ. Виды измерений. Классификация" та міжнародною класифікацією Ви можете отримати за посиланням: Довідкова інформація про класифікацію ЗВТ за видами вимірювань.

За відсутності змін  та (або) доповнень дія погоджених графіків може бути подовжена на наступний рік за письмовою заявою заявника. Зразок листа-заявки про подовження дії графіка(ів) Ви можете отримати за посиланням: Зразок листа-заявки про подовження дії графіка(ів).

У разі виникнення додаткових питань просимо звертатить за телефонами (057) 756-38-10, (095) 921-53-43.

Електронна поштова скринька для листування за графіками: 151@mtl.kharkov.ua.

Заявники, які погодили графіки в ДП «Харківстандартметрологія», зобов'язані подати ЗВТ на періодичну повірку у встановлені у графіках терміни або своєчасно письмово повідомити ДП «Харківстандартметрологія» про причини невиконання графіків.


Прийом та видачу графіків здійснює організаційно-методичний сектор (ОМС) за адресою: м. Харків, вул. Мироносицька, 40, 4 поверх, кімн. 402, з 8:00 до 12:00 та з 13:00 до 16:00 (у п’ятницю - до 15:30) щодня, крім вихідних та святкових днів, тел. (057) 756-38-10, (095) 921-53-43.

Погоджений Графік може бути направлений заявнику на його електронну адресу. Погодження графіків здійснюється безкоштовно.Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» еталони, які використовуються під час визначення метрологічних похибок, підлягають калібруванню. 
Договір на проведення повірки можно оформити безпосередньо у метрологічному підрозділі, який буде виконувати повірку, під час здавання ЗВТ в повірку або в планово-економічному відділі, якщо повірку буде виконувати декілька підрозділів ДП «Харківстандартметрологія».

З формами договорів на повірку ЗВТ можно ознайомитись за посиланням: "Загальні договори".

Для укладання договору на проведення повірки ЗВТ від заявника необхідна заявка, з рекомендованою формою якої можно ознайомитись за посиланням: "Форми заявок".

Довідки з питань укладання договорів на проведення повірки ЗВТ можно отримати за тел. (057) 756-38-16.

Можливості ДП «Харківстандартметрологія» дозволяють проводити повірку 72 з 80 категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки. Ознайомитись з галуззю уповноваження ДП "Харківстандартметрологія" на проведення повірки ЗВТ можно за посиланням: "Наші повноваження з повірки ЗВТ".