Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України

Державне підприємство "Харківський регіональний
науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"

UA RU EN
 

Основна діяльність

Валідація, верифікація методик та програмного забезпечення ЗВТ


Верифікація (verification) – надання об'єктивних доказів того, що даний об'єкт повністю відповідає встановленим вимогам (п. 2.44 VIM-3).

Валідація (validation) – верифікація, при якій встановлені вимоги, пов'язані з передбачуваним використанням. Не будь-яка верифікація є валідацією (п. 2.45 VIM-3).

Детальніше про верифікацію/ валідацію
 
Методика – документ, який містить докладний опис вимірювання/ випробування та регламентує характеристики, що мають вплив на результати вимірювання/ випробування.

Порядок проведення верифікації/ валідації методик(и) узгоджується із заявником, а сама процедура верифікації/ валідації виконується досвідченими фахівцями відділу прикладної метрології вимірювальних систем та процесів із залученням підрозділів ДП «Харківстандартметрологія» за закріпленими за ними видами вимірювань на підставі міжлабораторних порівнянь або дослідження методики в профільній лабораторії. За результатами верифікації/ валідації методик(и) заявник отримує Звіт про верифікацію/ валідацію методики та Атестат на методику.

Для замовлення верифікації/валідації методик(и) необхідно подати заявку .
 
Програмне забезпечення (далі – ПЗ) засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ) – програма, призначена для реєстрації, обробки, відображення та збереження результатів вимірювань.

ПЗ ЗВТ може бути:
а) інтегрованим – ПЗ у складі ЗВТ (невід’ємна частина приладу),
б) самостійним – може використовуватися автономно від ЗВТ для збору, обробки, зберігання результатів вимірювання та математичного моделювання.

Детальніше про програмне забезпечення засобів вимірювальної техніки
 
Верифікація/ валідація ПЗ ЗВТ проводиться в порядку, узгодженому із заявником, та включає в себе: експертизу програмної документації, експериментальне дослідження та випробування ПЗ, перевірку рівня захисту ПЗ. За результатами верифікації/ валідації ПЗ заявник отримує Звіт про верифікацію/ валідацію ПЗ ЗВТ та Атестат на ПЗ.

Для замовлення верифікації/ валідації ПЗ ЗВТ необхідно подати заявку
 
З питань проведення верифікації/ валідації методик або ПЗ ЗВТ звертайтеся до відділу прикладної метрології вимірювальних систем та процесів.

Начальник відділу: Новомодний Олег Миколайович
тел. (057) 752-43-83, факс (057) 752-31-17, e-mail: 330@mtl.kharkov.ua
адреса: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська 49/51, кімн. 204 (адреса на мапі)