Мінекономрозвитку України
Державне підприємство "Харківський регіональний
науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"

UA RU EN
 

Основна діяльність

Перевірка кваліфікації (міжлабораторні порівняння результатів)


План проведення перевірки кваліфікації лабораторій у 2017 році

Перевірка кваліфікації (proficiency testing) – ефективний інструмент оцінки якості метрологічних робіт та підтвердження поточної компетентності лабораторії. Перевірка кваліфікації підвищує довіру замовників до результатів метрологічних робіт, забезпечує конкурентоспроможність лабораторій на ринку метрологічних послуг, виявляє та дозволяє усунути недоліки в роботі лабораторій. Участь у перевірках кваліфікації є необхідною умовою підтвердження відповідності лабораторії вимогам ДСТУ ISO/ІЕС 17025 (п. 5.9), передбачена у ДСТУ ISO/IEC 17011 (п. 7.15) та оформлено у вигляді концепції та політики Національного агентства з акредитації України «Концепція оцінювання компетентності випробувальних лабораторій на основі результатів участі в МПР» та «Політика НААУ щодо участі органів з оцінки відповідності у перевірках кваліфікації», результати участі враховуються при оцінюванні стану вимірювань на відповідність ДСТУ ISO 10012.

Згідно ДСТУ EN ISO/ІЕС 17043 перевірку кваліфікації реалізує координатор. Реалізація перевірки кваліфікації здійснюється шляхом участі лабораторії в турах міжлабораторних порівнянь результатів (МПР).

ДП «Харківстандартметрологія», в якості провайдера перевірки кваліфікації, та його відділ прикладної метрології вимірювальних систем і процесів (ВСП), в якості координатора перевірки кваліфікації, регулярно проводить перевірку кваліфікації за різними напрямками метрологічних робіт і видами вимірювань. Інформація щодо програм та об’єктів контролю перевірки кваліфікації провайдера періодично оновляється та розширюється з урахуванням побажань лабораторій. Також можливо замовити програму пе-ревірки кваліфікації для розв'язання завдання оцінки і вибору лабораторій для співпраці за відповідним напрямком з урахуванням різних умов (Програма перевірки кваліфікації «під ключ»).

Замовники послуг з повірки, калібрування, випробувань та вимірювань для цілей зваженого вибору лабораторії, яка буде виконувати для них ці роботи, може замовити у ДП «Харьковстандартметрологія» відкриту програму перевірки кваліфікації. Умови проведення відкритої програми перевірки кваліфікації та участі в ній лабораторій обговорюються окремо.

Для виробників, зацікавлених у всебічній та незалежній оцінці своєї продукції, пропонуємо на договірних підставах з провайдером перевірки кваліфікації взяти участь в програмах перевірки кваліфікації шляхом надання своєї продукції для використання в якості зразків для перевірки.

Для участі в Програмі перевірки кваліфікації необхідно заповнити заявку і направити її на адресу: 61002, м. Харків, вул. Мироносицкая, 36 або на e-mail: 330@mtl.kharkov.ua (форма заявки від калібрувальної лабораторії, форма заявки від вимірювальної лабораторії). Після завершення туру перевірки кваліфікації учасникам надається Звіт за результатами туру програми перевірки кваліфікації та оформлюється Сертифікат учасника. Взаємовідносини провайдера з замовником відкритої програми перевірки кваліфікації здійснюються на договірних умовах.
 
З питань участі в програмах перевірки кваліфікації, замовлення відкритої програми перевірки кваліфікації, а також виробникам, зацікавленим у всебічній незалежній оцінці своєї продукції, пропонуємо звертатися до координатора перевірки кваліфікації:
Начальник відділу: Новомодний Олег Миколайович,
тел. (057) 752-43-83, факс (057) 752-31-17, e-mail: 330@mtl.kharkov.ua,
адреса: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська 49/51, кім. 203 (адреса на мапі)
 
Додаткова інформація:
Інформація про програми перевірки кваліфікації ДП «Харківстандартметрологія»
Форма заявки на перевірку кваліфікації з калібрування
Форма заявки на перевірку кваліфікації з випробування
Зразок сертифікату учасника туру програми перевірки кваліфікації
Зразок звіту за результатами туру програми перевірки кваліфікації