Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України

Державне підприємство "Харківський регіональний
науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"

UA RU EN
 

Основна діяльність

Енергетичний аудит

Питання енергозбереження та енергоефективності у промисловості й житлово-комунальному господарстві  з кожним днем стає більш актуальним.  Зростання ціни газу, вугілля, електроенергії стало в наш час незворотним явищем. Протидіяти цьому можна лише знижуючи тепловтрати. Для модернізації промисловості в напрямку підвищення енергоефективності проводиться енергетичний аудит та впроваджуються системи енергоменеджменту.  

Енергетичний аудит - це енергетичне обстеження об’єктів з метою визначення ефективності виробництва і використання паливно-енергетичних ресурсів. Він передбачає оцінку всіх аспектів діяльності підприємства, які пов'язані з витратами на паливо, енергію і деякі ресурси, наприклад, воду.

Мета енергоаудиту - оцінити ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів і розробити ефективні заходи для зниження витрат підприємства. За результатами енергоаудиту замовнику видаються  рекомендації щодо підвищення рівня використання енергетичних ресурсів та енергозбереження.

При проведенні енергоаудиту вирішуються наступні питання:
 визначення потенціалу енергозбереження;
 розробка організаційних і технічних заходів, спрямованих на зниження втрат енергоресурсів;
 розрахунки енергетичного балансу, аналіз динаміки енергоспоживання.

Енергоаудит включає в себе наступні роботи:
• аналіз стану електро-, тепло- та водозабезпечення, а також технічного обладнання;
• аналіз використання енергетичних ресурсів на об'єкті;
• виявлення необґрунтованих втрат;
• розробка організаційно-технічних заходів, спрямованих на зниження енергетичних витрат;
• визначення потенціалу енергозбереження;
• економічне обґрунтування організаційно-технічних заходів.

Після обробки отриманої інформації замовнику надаються:
  • висновки ефективності використання енергоресурсів;
  • рекомендації щодо впровадження заходів і технологій енергозбереження;
  • рекомендації щодо заміни використовуваних енергоресурсів іншими видами ресурсів.
 За результатами енергоаудиту надається звіт (в залежності від виду проведеного енергоаудиту), що є підставою для формування політики з енергозбереження і ефективного використання коштів, спрямованих на підвищення енергоефективності.

Вартість енергоаудиту  залежить від структурної складності підприємства, а також обсягу обстеження.
Термін проведення енергоаудиту залежить від структури підприємства.
 
Підставою для проведення енергетичного аудиту в нашій країні є стаття 24-1 Закону України "Про енергозбереження" № 74/94-ВР від 01.07.1994 р. 

ДП «Харківстандартметрологія» має офіційне право на проведення енергетичного аудиту (Свідоцтво на право проведення енергетичного аудиту №  11/3  від 22.04.2014 р., видане Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України) й відповідає всім необхідним вимогам українського законодавства в галузі енергетичного збереження.  Наше підприємство проводить енергетичний аудит підприємств усіх галузей суспільного виробництва, а також житлово-комунального господарства, інженерних систем, технологічного обладнання, приватних будівель з аналізом рівня споживання усіх видів палива, електричної та теплової енергії, а також систем водопостачання.
ДП «Харківстандартметрологія» пропонує наступні види робіт з енергоаудиту:
  • енергетичне обстеження підприємств, житлових і адміністративних будинків, котельних, комунальних і промислових підприємств, об'єктів тепло- і електроенергетики за такими напрямками діяльності, як тепло- і електропостачання, з метою раціонального використання енергетичних ресурсів, виявлення причин неефективного використання енергоресурсів, надання рекомендацій щодо їхнього усунення й впровадження енергоефективних технологій, а також подолання бар'єрів, що перешкоджають підвищенню ефективності використання енергії й енергозбереженню;
  • тепловізійне обстеження теплоізоляції жилих та адміністративних будівель, систем опалення та теплопостачання, інженерних систем, технологічного та холодильного обладнання, контроль димових труб та печей,  пошук прихованих комунікацій та протікань.
У штаті ДП «Харківстандартметрологія» працюють акредитовані фахівці, що мають профільну вищу освіту, значний практичний досвід та пройшли додаткове навчання з енергетичного аудиту. Підрозділи ДП «Харківстандартметрологія» оснащені сучасним  обладнанням та засобами вимірювальної техніки, у тому числі провідних вітчизняних фірм «Енергоприлад», «Дельта-ВХ» та іноземних фірм «Fluke», «Shimadzu», «Keitley» (серед них – тепловізор, що дозволяє визначити реальні втрати тепла елементами конструкцій будівель).
Для проведення енергоаудиту до ДП «Харківстандартметрологія» звернулося чимало підприємств та організацій Харківської області та інших регіонів України. Зокрема, ТОВ ЛТД «Хартрон плант» (м. Харків), ПАТ «Харківська бісквітна фабрика», ПАТ «Інтеркорн Корн Просессінг Індастрі» (м. Дніпропетровськ), Крижопільський цукровий завод (Вінницька обл.). Також було проведено енергоаудит в загальноосвітніх навчальних закладах, дитячих садках, лікарнях, у приватних будинках м. Харкова. У 2013 році ДП «Харківстандартметрологія» стало переможцем у Міжнародному конкурсі інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи» з проектом «Енергозбереження на об’єктах, які використовують паливно-енергетичні ресурси».
 

Щоб замовити послуги з енергоаудиту зв’яжіться з нашими фахівцями за телефоном: (057) 758-12-34; надішліть запит на електронну пошту: 390@mtl.kharkov.ua, або приходьте до нас за адресою: м. Харків, вул. Мироносицька, 40, 2 поверх, кімната 206.