Назад

Оціночна місія ЄС щодо впровадження «промислового безвізу» ознайомилася з метрологічними можливостями Харкова

Новини

19-20 січня представники оціночної місії ЄС відвідали Харків, де зустрілися з генеральним директором ННЦ «Інститут метрології» Павлом Неєжмаковим та генеральним директором ДП «Харківстандартметрологія» Володимиром Величком, які ознайомили експертів з метрологічними можливостями ННЦ «Інститут метрології» та ДП «Харківстандартметрологія». У зустрічі також взяла участь в.о. директора департаменту технічного регулювання та інноваційної політики Мінекономіки України Тетяна Мельниченко.

Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС Україна має за мету підписати угоду з ЄС про «промисловий безвіз». Щоб підтвердити готовність інфраструктури якості України до укладення цієї угоди, створено попередню оціночну місію ЄС. У січні європейськими експертами проводиться другий етап оцінювання системи метрології України.

Попередня оціночна місія Інструменту технічного сприяння та інформаційного обміну Європейської Комісії (TAIEX) здійснюється перед тим, як буде зроблено офіційну оцінку, як зазначено в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, з метою початку переговорів щодо Угоди АСАА. Основними експертами місії TAIEX є Моріц Аккерманн, керівник підрозділу 9.113 «COOMET, EU-Twinning» Німецького національного інституту метрології (PTB), Пітер Ульбіг, директор ДП «Орган перевірки Нижньої Саксонії» (MEN), та Вольфганг Шмід, старший менеджер проектів Німецького національного інституту метрології (PTB).

Поточна місія TAIEX зосереджена, зокрема, на відповідності галузі метрології та дасть оцінку впровадження і виконання її законодавчої бази, адміністративного і людського потенціалу та її інституційної бази.

Під час візиту місії відбувся круглий стіл «Угода АСАА: гармонізація інфраструктури якості України з ЄС» за участю європейських експертів, представників департаменту технічного регулювання та інноваційної політики Мінекономіки України, Харківської облдержадміністрації, керівництва ННЦ «Інститут метрології» та ДП «Харківстандартметрологія», а також приладобудівних підприємств Харківської області.

За словами генерального директора ДП «Харківстандартметрологія» Володимира Величка, візит європейських експертів до Харкова є важливим кроком на шляху України до укладення угоди з ЄС про «промисловий безвіз». Саме за результатами діяльності попередньої оціночної місії TAIEX Європейській Комісії буде надано оцінку того, на якій стадії Україна знаходиться з точки зору готовності до підписання «промислового безвізу».